Important informations

Redresör

Redresör doğrultucu da denir. Alternatif akımı doğru akıma çevirmeye yarar. Alternatif akım yani AC’nin Dc ‘ye daha verimli dönüştürme işlemidir. Bu da birden fazla iletkenin birbirine bağlanması sonucunda oluşur. Redresör özellikle faz kontrol sistemi ile kontrol edilir.

Redresör doğrultucu da denir. Alternatif akımı doğru akıma çevirmeye yarar. Alternatif akım yani AC’nin Dc ‘ye daha verimli dönüştürme işlemidir. Bu da birden fazla iletkenin birbirine bağlanması sonucunda oluşur. Redresör özellikle faz kontrol sistemi ile kontrol edilir. Dc çıkış gerilimi ile ayarlanabilir. Redresörler iki çeşit olarak sınıflandırılır. Tek fazlı ve çok fazlı olacaktır. Burada önemli olan, doğrultucular artıkça da, kaliteli bir faz sayısı olur. Akülerin şarjını da kolay bir şekilde sağlar. Ayrıca Dc motor kontrolünün sağlanmasında da etkilidir. Birçok enerji iletim hatlarının kontrolünü sağlar. Redresörler bilgisayar ya da jeneratörlerde rahatlıkla kullanılır. Enel enerji sizlere kurulumu sağlar.

Bir redresör özellikle acil aydınlatmalarda sıklıkla kullanılır. Özellikle trafolarda kullanımı yaygındır. İhtiyaçlara göre de çeşitlilik gösterir. Mesela temizlik araçlarında ve forkliftlerde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Redresör, acil kullanım alanlarında çok başarılı bir uygulamadır. Enel enerjisizlere kullanım metotları ile birlikte nasıl, nerelerde kullanacağınızı, taktığı sırada anlatacak ve sizlerin tüm sorularını da aydınlatmış olacaktır. Standart çıkış kapasiteleri 10, 25, 50, 100 ve 200 amper olarak belirlenmiştir. 12 VDC Redresör, 24 VDC Redresör,48 VDC Redresör,110 VDC Redresör,220 VDC Redresör çıkışlı redresör modelleri rahatlıkla üretilmektedir. Bunlar özellikle Trifaze giriş ve monofaze giriş şekillerinde üretilir. Redresörlerde özelikle dikkat edilmesi gerekli olan da aşırı ısıdan korunması gerektiğidir. Bu sebeple en uygunu da mikroişlemci kontrollü redresörler tercih edilmelidir.

Bir redresör alırken ilk olarak sizlerin ihtiyaçlarına uygun olacak seçim yapılması gereklidir. Bu sebeple de enel enerji bu konuda sizleri aydınlatarak, daha sağlıklı bir seçim yapmanızda yardımcı olmaktadır. Kısa devreler çoğunlukla aşırı ısınmalardan olmaktadır. Bu bakımdan da gerekli önlemlerin de alınması gereklidir. Her uygulamayı doğru bir şekilde kurduktan sonra bütün problemler de ortadan kalkar. Sizler de en sağlıklı şekilde, güvenli yollar ile birçok ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Otomobil tamiratında elektrikçiler, aküleri redresör ile şarj eder. Birçok kullanım alanında rahatlıkla redresör modellerinden yararlanabilirsiniz. Hastaneler gibi önemli kurumlar için de gerekli bir uygulamadır. Tüm iş yerlerinde rahatlıkla kullanılır

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fifteen + 20 =