Important informations

Agm Akü

Agm aküler kuru akülerdir. Ve kullanışı daha güvenlidir. Aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürür. Bu aküler içyapıları sulu akülerden farklı olur. Şarj yöntemi ile kendini depolar. Daha düşük elektriksel dirençleri vardır. Sulu akülere göre de düşük asit katmanlaşması durumu vardır. Yüksek gaz verim oranı mevcuttur. Ve diğerlerine göre de daha düşük asit oranı vardır. Agm akülerinin bir diğer özelliği de yüksek güç yoğunluğunun olmasıdır. Kullanımı da daha esnektir. Uzun ömürlüdür. Birçok alanda kullanılır. Özellikle kesintisiz güç kaynaklarında ve telekomünikasyon sistemlerde rahatlık ile kullanım alanı vardır. Enel Enerji ile sizler de bu güç kaynağına kısa bir sürede ulaşacaksınız. Bu akülerde asit sızdırması da olmaz. Gaz çıkışı yok denecek kadar olması da güvenli olmasıdır.

Agm akülerde özellikle elektroliti seperatörlere emdirilmiş VRLA akülerde denilebilir. Birçok yede kullanılır genellikle de araçlarda kullanılmaktadır. Araçtaki birçok şey akü sayesinde işlev görür. Ve kesintisiz enerji sağlanmasında gayet de ucuz bir yöntemdir. Agm aküleri özellikle araçlarda rahatlıkla kullanılır. Enel enerji ile sizler de akülerdeki kolaylığı anlayacaksınız. Bu aküler hem kullanım kolaylığı hem de daha ucuz olması yönünden daha çok tercih de edilir. Kesintisiz güç kaynaklarının içine yerleştirilirler. Bazı durumlarda ups kaynağının verimi artınca ve aküde büyüdükçe o zaman akü dışarıya ayrı bir yere konularak, ups cihazlarına bağlanır. Akü ömrü genel olarak 5 yıldır. Mşteri isteği ile 10 yıla kadar da çıkan akü ömürleri vardır. Burada önemli olan ısıya ne kadar maruz kaldığıdır.

Firmalar hangi tarz akü kullanacaklar ve ne amaçla kullanacaklarını, uzman kişilerin yardımı ile anlarlar. Böylece de daha iyi bir şekilde kullanacakları aküleri de seçmiş olurlar. Agm aküleri tüm işyerlerinde kesintisiz kaynaklarda rahatlıkla kullanılır. Ve birçok maliyeti de azaltmış olur. Elektronik araçlarınız da daha güvenli çalışma olanağına kavuşmuş olur. Enel enerji ile sizler de daha güvenli akü kaynaklarından birini seçmiş olacaksınız Bu sistem hem kolay hem de güvenli bir kaynak modelidir. İşyerleri için kullanımı da yaygınlaşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

three × four =