Important informations

Ups

Ups kesintisiz güç kaynağıdır.(KGK)Elektrik ile çalışan şebekede, herhangi bir hasar ya da dalgalanma durumu yaşandığında, duruma müdahale edip, yükün daha verimli çalışmasını sağlayan, elektronik cihazlardır. Statik ups ve dinamik ups olarak iki çeşidi bulunmaktadır.

Ups kesintisiz güç kaynağıdır.(KGK)Elektrik ile çalışan şebekede, herhangi bir hasar ya da dalgalanma durumu yaşandığında, duruma müdahale edip, yükün daha verimli çalışmasını sağlayan, elektronik cihazlardır. Statik ups ve dinamik ups olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Ups özellikle ev ya da işyerlerinde, çok hassas olan ve elektrik ile çalışan cihazların kesintisiz bir şekilde çalışmasını sağlar. Elektrik riski daha az olan yerlerde, evlerde özellikle statik güç kaynağı olan line interactive ups modelleri daha kullanışlıdır. Ve düşük maliyetlidir. Enel enerji ile her durum için uygun olan ups kesintisiz güç kaynaklarını rahat bir şekilde temin edebilirsiniz. Online ups ise biraz daha maliyetli olasına rağmen daha kullanış açısından daha verimlidir.

Ups günümüzde elektrikli eşyaların artması sonucu, kullanım alanı da yaygınlaşmış ve daha güvenli bir seçenek olarak sunulmuştur. Bazı elektronik cihazlar sürekli çalışmak durumundadırlar. Bu sebeple, güvenli yol olan kesintisiz güç kaynağından çalışmaları daha uygun olmaktadır. Şebekede herhangi bir arıza durumu da tüketiciyi etkiler. Yıldırım olayı, hatlardaki sorunlar, trafoların devreye sürekli girip çıkması gibi durumlar birçok şekilde tüketiciye de yansır. Bu gibi durumlarda jeneratör bazen devreye sokulur. Fakat kesinti sürelerini tam olarak çözümleyemezler. Bu yöntem ekonomik de değildir. Tüm modern cihazlar ufak bir sorun ile karşılaştığında, bundan etkilenebilir. Kesinti durumları bazen, hayati önem taşıyan hastaneleri çileden çıkartır. Kesinti sorunlarında birçok firma ufak bir sorunda birçok zarara uğrayabilir. Ups sistemi ile bu sorunlarla karşılaşılmadan, kesintisiz bir şekilde tüm işlerinizi yapabileceksiniz. Enel enerji, sizlere tüm olanakları açıklayacak ve gerekli yardımı yapacaktır.

Gittikçe yaygınlaşan ups sistemi ile hastaneler, Askeri radar sistemleri, barkod cihazları, ısıtma ve soğutma cihazları, asansörler daha düzgün çalışacak ve herkesi de memnun edecektir. Elektrik kesintisi olduğunda, bilgisayarınızdaki önemli veriler kaybetmemek için de ups sistemi kullanılır. Bazı durumlarda, sık olarak elektrik kesintileri yaşadığınızda, bilgisayarlarınızda, birçok sorun olabilmektedir. Ups devreye girdiğinde, bu durumları hissetmeyeceksiniz. Ups, enel enerji ile tüm tüketicilerin isteklerine en hızlı bir şekilde cevap vermektedir. Süreklilik isteyen tüm işlerde güvenli bir şekilde kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

nine + 15 =